Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Politycy roznoszą wirusa paniki". Tłumy na proteście przedsiębiorców!

Dodano: 2020-09-16 17:38:02
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

"Wyłącz telewizję, włącz myślenie. Chodź z nami, jesteś wolnym człowiekiem" - to hasło przewodnie przedsiębiorców i przeciwników ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, którzy po raz kolejny ruszyli na stołeczne ulice.

Na warszawskich ulicach po raz kolejny pojawili się ludzie, którzy obecnej polityce antyepidemiologicznej mówią stanowcze "nie". Zgromadzonym  przewodził były kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno, który w rozmowie z Radiem Kolor podkreślił, że tym razem w proteście chodzi nie tylko o kwestię "noszenia maseczek".

- Tak zwana ustawa "Przestępczość +" legalizuje przestępczość w Polsce, to jest uderzenie w fundament funkcjonowania prawa. Mówi się, że jesteśmy państwem prawa, a tymczasem bedziemy państwem przestępczości i to jest właśnie główny punkt naszego protestu - wyjaśnia Paweł Tanajno.

Wolność przede wszystkim!

Zdaniem uczestników marszu procedowana przez posłów nowelizacja ustawy covidowej jest jednoznaczna z legalizacją w kraju przestępczości. Ponadto protestujący wyraźnie podkreślają, że nie zgadzają się na naruszanie wolności praw obywatelskich, co wynika z ograniczeń wprowadzanych w związku z obecną epidemią.

Z protestującymi rozmawiała nasza reporterka Anna Świerczek.

- Uważam, że cała ta pandemia to jest jeden wielki plan. Przyszłam zaprotestować przeciwko absurdalnym posunięciom rządu, a w szczególności przeciwko ustawie o prawie o bezkarności urzędniczej. To jest po prostu skandal! To przypomina ustawy nazistowskie - skandowali uczestnicy protestu.

Nadzieje protestujących na zmiany są duże, jednak jak podkreślali, na ulice musi wyjść więcej ludzi, by realnie liczyć na reakcję ze strony rządu. Dzisiejszy protest potrwa do godziny 19:00.

Podziel się:

netgraf.pl