Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Dezynfekcja rąk w komunikacji miejskiej. Czy to ma sens?

Dodano: 2020-09-18 07:21:47
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Urządzenia z płynem do dezynfekcji można znaleźć chociażby w warszawskich sklepach i restauracjach. Czy istnieje szansa, że pojawią się także w autobusach, tramwajach i metrze?

Dozowniki do dezynfekcji rąk w komunikacji miejskiej już od dłuższego czasu można znaleźć w Szczecinie i Poznaniu. Jednak warszawiacy sami muszą dbać o czystość swoich dłoni w trakcie podróżowania. Dlaczego Warszawski Transport Publiczny nie zdecydował się na instalację specjalnych dozowników? Okazuje się, że te małe urządzenia mogłyby przynieść sporo komplikacji.

- Uważamy, że urządzenie, w którym jest pewien płyn, może być wykorzystane w sposób niewłaściwy, to znaczy że ktoś może spróbować nalać do takiego pojemnika jakiegoś innego środka, który może być szkodliwy dla pasażerów - wyjaśnia Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

A co na ten temat sądzą mieszkańcy? Jak się okazuje, w tej sprawie są podzieleni, a rozmawiała z nimi nasza reporterka, Anna Świerczek.

-To by była wielka głupota! Wszyscy by tego dotykali, ale po co? Trzeba się zapytać tych ze Szczecina i Poznania, jeśli oni uważają, że to się sprawdza, to możnaby to wprowadzić też do Warszawy. Pomysł dobry, ale chyba nie mamy na to pieniędzy - rozważają mieszkańcy.

ZTM: takie dozowniki nie pojawią się w komunikacji miejskiej

Wiemy jednak na pewno, że w Warszawie dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk nie pojawią się ani w autobusach, ani w tramwajach czy metrze. Jak tłumaczy Tomasz Kunert, spowodowałoby to wiele problemów komunikacyjnych. Żel antybakteryjny w pojemnikach trzeba przecież uzupełniać. Rzecznik ZTM zapewnia jednak, że warszawskie środki transportu, tak samo jak i przystanki, są nieustannie dezynfekowane.

aś/ms

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/7174/dezynfekcja-rak-w-komunikacji-miejskiej-czy-to-ma-sens [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 7174 [title] => dezynfekcja-rak-w-komunikacji-miejskiej-czy-to-ma-sens [uri] => wiadomosci/n/7174/dezynfekcja-rak-w-komunikacji-miejskiej-czy-to-ma-sens [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1702027786 ) ) </div> </body> </html>