Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Pożar w garażu podziemnym na Woli. Spłonęło prawie 50 aut!

Dodano: 2020-10-16 08:16:58
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Akcja strażaków przy Górczewskiej. Płonęły samochody w garażu podziemnym w jednym z bloków przy ulicy Górczewskiej.

Chodzi o garaż podziemny przy ul. Górczewskiej 181. Pierwsze informacje o pożarze dostaliśmy na: info@radiokolor.pl. O przebiegu akcji w godzinach porannych poinformowała nas straż pożarna:

- Palą się samochody w garażu podziemnym. Pożar jest cały czas gaszony. Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej - mówił nam Radiu Kolor Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej. 

Bardzo duże zadymienie 

Gaszenie ognia utrudniała wysoka temperatura w garażu, a także duże zadymienie. Do tego stopnia, że dym dostał się na klatkę schodową, dlatego konieczna była ewakuacja mieszkańców. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, ale straty materialne są spore, bo spłonęło około 50 samochodów.

- Pracowałam w nocy przy komputerze i w pewnym momencie wyłączyły się wszystkie światła. Szybko wyjrzałam za okno i zobaczyłam kłęby dymu - mówi jedna z ewakuowanych mieszkanek.

- Nad ranem dostałem informację, że trzeba się ewakuować. Szybko pobiegłem po narzeczoną i wyniosłem się z mieszkania. Dowiedzieliśmy się tylko, że w garażu płoną samochody - opisuje mieszkaniec sąsiedniej klatki.

"W mieszkaniu nad ranem pojawił się gryzący dym!"

Część z ewakuowanych osób została przewieziona do szkoły nr 351, gdzie czekała na nich ciepła zupa i napoje. Nie określono jeszcze dokładnych strat. Wiadomo, że spłonęła także jedna komórka lokatorska.

łj

Podziel się:

netgraf.pl