Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zwróciła uwagę na brak maseczek. Motornicza brutalnie pobita

Dodano: 2020-10-17 08:07:59
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Szokujące sceny przy Dworcu Centralnym. Grupa pasażerów pobiła motorniczą za to, że ta zwróciła im uwagę. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 07:00 na przystanku przy Dworcu Centralnym w kierunku Ochoty. Pierwsze informacje w tej sprawie dostaliśmy od jednego ze świadków zajścia na info@radiokolor.pl.  

"Motornicza wyszła zwrócić uwagę osobom bez maseczek, które blokowały drzwi tramwaju. Przewrócili ją i zaczęli się szarpać. Przyjechało sporo policji i karetka. Zatrzymali jedną osobę, pani zabrana do szpitala" - przekazał nam świadek.

Te informacje potwierdza nam Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji. Kobieta trafiła do szpitala m. in. ze złamaną nogą.

- Motornicza po zatrzymaniu tramwaju przy Dworcu Centralnym zwróciła uwagę trzem osobom, że nie mają zasłoniętych ust i nosa. Kobieta została dotkliwie pobita, policjanci zatrzymali mężczyznę, który był przez kobietę wskazany, że to on miał ją pobić. Motornicza trafiła do szpitala - mówi Radiu Kolor Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dowiedziało się Radio Kolor, sprawcy uszkodzili również wycieraczki w tramwaju. 

"W tramwajach dochodzi do różnych sprzeczek"

Atak na motorniczą potwierdzają też Tramwaje Warszawskie. Jak zaznacza rzecznik spółki Maciej Dutkiewicz, w warszawskich tramwajach już nieraz dochodziło do sytuacji, w których motorniczy musiał upominać pasażerów o obowiązku noszenia maseczek. Jednak nigdy wcześniej nie dochodziło do bezpośredniej agresji i przemocy fizycznej wobec maszynistów.

- Dochodzi do różnych utarczek słownych w tramwajach, jeśli chodzi o pasażerów, którzy nie zakładają maseczek, natomiast jest to pierwszy taki przypadek, gdzie doszło do pobicia. To jest kompletnie karygodne i straszne, że w ogóle do czegoś takiego doszło - mówi Maciej Dutkiewicz.

Kobieta trafiła do szpitala. Policja szuka sprawców

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia i zatrzymali jednego mężczyznę, którego wskazała kobieta. Teraz służby ustalają jednak tożsamość i miejsce pobytu dwóch innych sprawców. W wyniku odniesionych obrażeń, motornicza trafiła do szpitala.

ms/łj

 

Podziel się:

netgraf.pl