Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

W Wołominie nie ma komu leczyć. Dramatyczny apel szpitala

Dodano: 2020-11-01 16:30:44
fot. szpitalwolomin.pl
fot. szpitalwolomin.pl

Szpital w Wołominie - jedyny w powiecie, ma coraz większe kłopoty. Wśród personelu jest tyle zakażeń i osób na kwarantannie, że nie ma komu leczyć pacjentów.

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie już kilka dni temu wstrzymał przyjęcia. Z powodu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej, działa jedynie w trybie ostrodyżurowym. To oznacza, że przyjmuje pacjentów jedynie w stanie zagrożenia życia. Informowaliśmy o tym tutaj

"Sytuacja epidemiczna pogarsza się w szybkim tempie"

Niestety, sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Coraz więcej osób z personelu medycznego ma koronawirusa lub jest na kwarantannie. "Jako szpital znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości" - informuje dyrekcja placówki w niedzielnym komunikacie. 

- Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na Covid-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki - informuje szpital. 

Dramatyczny apel szpitala

Jest tak źle, że dyrekcja placówki zdecydowała się na wystosowanie apelu do medyków. 

- Pilnie poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i opiekunów medycznych, chcących podjąć pracę w naszym szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi. Zapotrzebowanie jest ogromne" - informuje dyrekcja placówki w komunikacie. - Nasz apel kierujemy do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki w tej trudnej sytuacji - dodano. 

Znaczącym wsparciem będą osoby, z nieco większą ilością czasu. "Ich pomoc w tym momencie jest nieoceniona"Poszukiwani są również wolontariusze do wsparcia pracy medyków.

Koronawirus w powiecie wołomińskim

Szpital w Wołominie to jedyny szpital, w liczącym 250 tys. mieszkańców - powiecie wołomińskim. W ciągu ostatniej doby były tu 104 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Od początku epidemii to 1789 potwierdzonych zakażeń. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl