Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Warszawiacy w obronie rurek z bitą śmietaną! Gigantyczna kolejka do kultowej cukierni

Dodano: 2020-11-06 15:16:40
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Warszawiacy szturmem ruszyli po rurki z bitą śmietaną! Przysmak sprzedawany jest w rodzinnej cukierni na Grochowie już od 61 lat. Właściciele zaapelowali o wsparcie, bo po raz pierwszy dotknął ich kryzys.

Piotr Przewłocki to właściciel cukierni "Rurki z Wiatraka", rodzinnego interesu, który w niezmienionej formie trwa już od 1958 roku. Biznes założył pradziadek pana Piotra, który był też twórcą wyjątkowej receptury na rurki z bitą śmietaną. Lokal przetrwał od czasów PRL-u aż do dziś, ale pandemia koronawirusa przyniosła głęboki kryzys. Kultowa cukiernia skazana jest wręcz na bankructwo, dlatego pan Piotr poprosił swoich stałych klientów o wsparcie. 

Kultowa cukiernia apeluje o pomoc

- Po raz pierwszy od 61 lat znaleźliśmy się w sytuacji, w której sami nie dajemy rady już utrzymać się na powierzchni. Musieliśmy szukać pomocy, a uznaliśmy, że nasi klienci są w tym momencie najbardziej zaufanymi ludźmi, dlatego to ich poprosiliśmy o wsparcie - mówi Piotr Przewłocki, właściciel "Rurek z Wiatraka".

Okazało się, że lokalne biznesy nie są dla warszawiaków obojętne, bo na apel pana Piotra zareagowało bardzo wiele osób. Ludzie ustawiają się pod cukiernią w ogromnej kolejce. Wyjątkową rurkę z bitą śmietaną można kupić za 3,50 zł.

"Akcja jest taka, żeby wpaść na rurki z wiatraka!"

W mediach społecznościowych zorganizowano nawet specjalne wydarzenie, zachęcające do kupienia rurek. Właściciel lokalu nie spodziewał aż tak wielu reakcji. W rozmowie z Radiem Kolor przyznał, że jest ogromnie wzruszony, a do podziękowań brakuje mu słów.

- Kupuję te rurki zawsze jak jestem w okolicy, dlatego uważam, że trzeba pomóc właścicielowi - mówi czekająca w kolejce klientka - To jest jedyny jeszcze żywy kawałek mojego dzieciństwa - mówi stały klient. - Nie ma nic piękniejszego niż rurka z kremem o poranku! - komentuje wielbiciel przysmaku.

Tradycyjna receptura to klucz do sukcesu

Rurki z wiatraka mają naprawdę dużo fanów, a właściciel lokalu przyznaje, że wynikać to może z niezmiennej, tradycyjnej receptury. Przepis na ciasto i nadzienie wymyślił pradziadek pana Piotra, który był mistrzem cukierniczym. W lokalu oprócz rurki za 3,50 zł można kupić także tradycyjne gofry z dodatkami. Płacić na miejscu można tylko gotówką. -Obecnie każdy zakup to dla nas ogromne wsparcie - podsumowuje Piotr Przewłocki.

Przypomnijmy, "Rurki z Wiatraka" są laureatem Grubej Ryby Radia Kolor w kategorii "Życie ze smakiem". Cukiernia otrzymała to wyróżnienie dzięki głosom naszych słuchaczy w 2015 roku. Statuetkę możecie podziwiać do dziś, we wnętrzu lokalu.

Podziel się:

netgraf.pl