Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

PILNE: Otworzą galerie handlowe, ale restauracje nadal zamknięte

Dodano: 2020-11-21 10:23:10
fot. pixabay
fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan ws. odmrażania gospodarki. Szkoły nadal będą pracowały w trybie zdalym, ale galerie handlowe znów będą otwarte.

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany w obostrzeniach, które wejdą w życie 28 listopada i będą obowiązywały do 27 grudnia. "Odmrożone" zostaną przede wszystkim placówki handlowe. W grudniu aż dwie niedziele będą handlowe (13 i 20 grudnia).

Sklepy czynne od 28 listopada

- Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - oznajmił premier.

Na konferencji padły też ważne informacje dla wszystkich uczniów i ich rodziców. Szkoły będą pracowały w trybie zdalnym do 24 grudnia. Padł też termin ferii zimowych w 2021 roku. Ferie dla wszystkich województw odbędą się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia. 

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie!

- Chodzi o to, żeby nie wyjeżdżać, nie zamawiać wyjazdów, żeby zostać w domu - poinformował Mateusz Morawiecki.

Złe wieści dla gastronomii, kultury i branży fitness

- Do 27 grudnia placówki gastronomiczne, kulturalne, siłownie i baseny będą zamknięte dla gości - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Decyzję o nie otwieraniu branży gastronomicznej i siłowni skomentował także wicepremier.  - Ze względu na to, że tam poziom kontaktów, bliskość jest tak intensywna, że grozi to powrotem do bardzo wysokiej średniej zakażeń, musimy uzbroić się w cierpliwość - skomentował Jarosław Gowin.

"100 dni solidarności"

Podczas konferencji premier podkreślał, że jako społeczeństwo musimy przede wszystkim dotrwać do szczepionki.

- Rozpoczyna się okres, który nazywamy "100 dniami solidarności". Istnieje prawdopodobieństwo, że po tym okresie będzie już dostępna szczepionka. Oczywiście na początku nie będzie ona dostępna dla wszystkich - oznajmił premier.

Premier poinformował także, że rząd przygotował trzy warianty obostrzeń, po które będziemy sięgać w zależności od rozwoju sytuacji. Dotyczą one:

- etapu odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
- etapu stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy: czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
- kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności).

Podziel się:

netgraf.pl