Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wiceburmistrz upomina nauczycieli: W czasie lekcji zdalnych mają wyglądać schludnie

Dodano: 2020-11-21 11:32:58
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Warszawscy nauczyciele nie wyglądają schludnie i elegancko w czasie zdalnych lekcji - twierdzi wiceburmistrz Targówka i upomina dyrektorów. 

Władzom Targówka nie podoba się to, że nauczyciele w czasie zajęć zdalnych nie wyglądają schludnie, nie mają "eleganckiego", mają za to bałagan w mieszkaniu. Wystosowały więc pismo do dyrektorów placówek oświatowych. Dotarło do niego Radio Kolor. 

"Proszę o przypominacie nauczycielom, że w związku z pracą w trybie oraz organizowanymi spotkaniami i szkoleniami online, są zobowiązani do zachowania schludnego wyglądu i dbałości o otaczająca nas przestrzeń" - czytamy w piśmie, które podpisał wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski. 

Wyglądaj schludnie, ustaw "eleganckie" tło

Wiceburmistrz daje wskazówki, jak należy wyglądać w czasie prowadzenia zdalnych lekcji. "Przygotuj się odpowiednio - to, jak wyglądamy, świadczy o naszym zaangażowaniu, wiarygodności i okazywaniu szacunku innym. W każdej sytuacji reprezentujemy placówkę oświatową. Nasi uczniowie z przyjemnością będą z nami rozmawiać, jeśli będziemy wyglądać schludnie i elegancko" - czytamy. 

Są też wskazówki dotyczące tła. "Jeśli nie masz "eleganckiego" tła domowego, wykorzystaj te z aplikacji Microsoft Teams. Nie wszyscy muszą widzieć wyposażenie mieszkania i czy jest w nim porządek" - zaznacza Jędrzej Kunowski. 

"Nauczyciele poczuli się potraktowani, jak dzieci"

- Rozumiem, że to pismo jest wynikiem skarg, czy też uwag, które zgłaszali rodzice do burmistrza. Myślę, że intencje burmistrza były dobre, bo ten burmistrz jest oddany szkole i oświacie - komentuje Dorota Łoboda, przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie Warszawy. 

Jak zaznaczyła, niefortunnie się stało, że pismo stało się przedmiotem publicznej debaty. - Nauczyciele poczuli się potraktowani jak dzieci - i rozumiem ich gniew doskonale, ale z drugiej strony pojawiają się głosy rodziców, że niektórzy nauczyciele potrzebowali takich wskazówek, bo nie do końca profesjonalnie podchodzą do lekcji zdalnych - dodała Łoboda. 

Wiceburmistrz przypomina w piśmie także o "właściwym ustawieniu zajęć w Teamsach". 

łj

Podziel się:

netgraf.pl