Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

STRAJK GENERALNY: Kiedy? Gdzie? Co z maseczkami? Odpowiadamy

Dodano: 2020-12-10 13:35:29
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Zwolennicy Strajku Kobiet, przedsiębiorcy, a nawet górale - zapowiadają udział w niedzielnym strajku generalnym w Warszawie. 

O tym, że różne środowiska i grupy zawodowe informowaliśmy jako pierwsi już w listopadzie. Wtedy to były zapowiedzi. Dziś wiemy więcej - Strajk Generalny odbędzie się 13 grudnia. To symboliczna data.  

- To będzie największa antyrządowa manifestacja w historii - nie ma wątpliwości Michał Wojciechowski, jeden z liderów Strajku Przedsiębiorców. Jak mówił w Radiu Kolor, w strajku weźmie udział wiele branż poszkodowanych w wyniku pandemicznych obostrzeń i ostatnich działań rządu. Wymienił m.in. restauratorów, hotelarzy, a nawet górali. 

"Wynieść władzę na taczkach"

Drugim trzonem manifestacji ma być Strajk Kobiet. Michał Wojciechowski przyznał, że niedawno spotkał się z Martą Lempart i właśnie wtedy zapadła decyzja, żeby zorganizować wspólnie strajk generalny. - Wroga mamy jednego - mówił na falach 103 FM. - Przede wszystkim walczymy o to, żeby władzę wynieść na taczkach, żeby wreszcie społeczeństwo zobaczyło, w czym tkwi problem i że to jest ten czas, żeby ich wyrzucić z tych stołków - tłumaczył przedsiębiorca.

Skąd ruszą? Co z maseczkami? 

Organizatorzy strajku do samego końca mają trzymać w tajemnicy miejsce początkowe protestu. Michał Wojciechowski zdradził nam jednak, skąd najpewniej ruszą demonstranci. 

- Spotykamy się w centrum Warszawy, na rondzie Dmowskiego. Na pewno zaczniemy o godzinie 12 - zaznacza. Jak dodaje, wiele będzie zależało od tego, na ile pozwoli policja. Ostatnio większość protestów na ulicach Warszawy niemal od razu napotyka na policyjne blokady. 

Co z maseczkami podczas manifestacji? - To indywidualna sprawa każdego - mówi przedsiębiorca. Całej rozmowy możecie posłuchać tutaj.

łj

Podziel się:

netgraf.pl