Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jajka, kapusta i świnia pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Dodano: 2020-12-13 01:06:24
fot. Facebook/Agrounia
fot. Facebook/Agrounia

Nocna akcja rolników. W pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu rozrzucono kapustę, jajka i ziemniaki, a nawet martwą świnię. 

Akcja na ul. Mickiewicza rozpoczęła się chwilę po północy. - Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników - tłumaczył lider Agrounii Michał Kołodziejczak. I wskazywał, że rolnicy sprzedają jajka za 15 groszy, podczas gdy w sklepach potrafią kosztować ponad złotówkę. Podobnie jest z warzywami. 

- Sprzedaż nie idzie, wszystko poniżej kosztów produkcji, rząd nic z tym nie robi - wskazywał inny rolnik, który przyjechał na nocną akcję na ulicy Mickiewicza na Żoliborzu. - To żadne wyrzucanie żywności. Rolnicy i tak to wyrzucają, bo takie rzeczy się dzieją. Niestety. Nie mają, gdzie sprzedać tej kapusty - zapewniał lider Agrounii. 

Rolnicy: Będziemy wracać pod dom prezesa

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że rolnicy będą wracać pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Mówił też, że rolnicy ciągle czekają na rozmowę z prezesem PiS i z premierem Mateuszem Morawieckim. - Nie chcą nas widzieć, to zobaczą te problemy pod swoimi domami - mówił. 

Rolnicy pokazywali akcję w internecie. Przerwali transmisję, gdy na miejscu pojawiła się policja.

Niedziela z protestami

Nocna akcja rolników to początek zapowiedzianych na niedzielę protestów. W Warszawie mają tego dnia protestować zwolennicy Strajku Kobiet oraz Strajku Przedsiębiorców, a także hotelarze, restauratorzy, a nawet górale. Szczegóły znajdziecie tutaj.

łj

Podziel się:

netgraf.pl