Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Godziny dla seniorów to absurd. Ten sklep znalazł sposób, jak je obejść

Dodano: 2020-12-22 18:52:05
fot. Radio Kolor/Jakub Berent
fot. Radio Kolor/Jakub Berent

W jednym ze sklepów na Mokotowie godziny dla seniorów nie obowiązują. Od 10 do 12 zakupy zrobi każdy, tyle że przez okienko. Tak sklep sprzeciwia się absurdalnym przepisom.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, w dni powszednie w godzinach 10-12 sklepy spożywcze, drogerie, apteki i placówki pocztowe mają obsługiwać jedynie osoby po 60. roku życia. Przepis ten jest mocno krytykowany, zarówno przez sklepikarzy, jak i przez część klientów. Zdarza się, że niektórych sklepów w tych godzinach nikt nie odwiedza.

Zakupy tylko przez okienko 

Jeden ze sklepów monopolowych na Mokotowie postanowił więc obejść godziny seniorów. Na drzwiach sklepu pojawiła się kartka, a na niej napis: "W godzinach 10:00-12:00 od poniedziałku do piątku sprzedaż tylko przez okienko. Zapraszamy". Tym samym sklep obsługuje w tych godzinach każdego, nie tylko starszych ludzi.

"Godziny dla seniorów w oparach absurdu"

Zdjęcie kartki opublikował na swoim Facebooku wiceburmistrz Ursynowa Jakub Berent. I pokusił się o dosadny komentarz. "Godziny dla seniorów w oparach absurdu... Warszawscy seniorzy od kwietnia mogą liczyć na wsparcie armii wolontariuszy, którzy robią zakupy i dostarczają je pod drzwi. Cieszy fakt, że rząd kilka tygodni temu docenił to rozwiązanie i rozszerzył na skalę ogólnopolską" - zauważa burmistrz. 

"Czy to nie najwyższy czas, by spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że Godziny dla seniorów w sklepach to pomysł chybiony, momentami śmieszny (jak widać na załączonym obrazku) i szkodliwy nie tylko dla przedsiębiorców?" - pyta Jakub Berent.

łj

Podziel się:

netgraf.pl