Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Bunt restauratorów w Legionowie. "Dość. Już nie mamy z czego żyć"

Dodano: 2021-01-13 11:06:16
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Właściciele restauracji w Legionowie mówią dość obowiązującym restrykcjom. W poniedziałek swoją restaurację mimo zakazu ma otworzyć właściciel Qlturalni Qlinarni Q&Q, Maciej Adamski. Do niego mogą dołączyć kolejni przedsiębiorcy.

Jak mówi nam Maciej Adamski, szala goryczy przelała się po kolejnym przedłużeniu restrykcji.

"Po tym jak usłyszałem wypowiedź ministra, że dalej jesteśmy zamknięci dość, już nie mamy z czego żyć. Stąd moja decyzja" - wyjaśnia restaurator.

Restauracja zostanie otwarta w poniedziałek i obowiązywać będzie reżim sanitarny, który znamy z okresu wakacyjnego. Będą zachowane odstępy, płyny do dezynfekcji, mierzona będzie także temperatura przed wejściem.

Restaurator nie obawia się konsekwencji związanych z otwarciem restauracji, bo jak twierdzi - nie ma już nic do stracenia.

"Już tracimy wszystko, już nie mamy za co żyć, nie mamy za co płacić. Ja już nic nie mam więcej do stracenia. Pracowałem na to wszystko wiele, wiele lat bardzo ciężko. Przypłaciłem to trochę zdrowiem, ale coś było. Miałem jakąś stabilizację. W tej chwili budzę się rano i nie wiem czy restauracja będzie działała, czy ludzie będą mieli pracę. Nie wiemy nic. Jesteśmy zostawieni sami sobie" - tłumaczy Radiu Kolor Maciej Adamski.

Właściciel Qlturalni Qlinarni spotkał się z dużym zrozumieniem ze strony mieszkańców, otrzymuje wiele słów wsparcia, a darmową pomoc prawną i reprezentowanie w sądach w razie kar oferują adwokaci i kancelarie prawne.

"Bardzo dużo jest takich osób. Ja nie proszę o nic, a ludzie sami dzwonią"

Do Macieja Adamskiego mogą dołączyć kolejni restauratorzy w Legionowie. Jutro odbędzie się zebranie przedsiębiorców z prawnikami i radcami prawnymi. Wtedy podejmą decyzję o otwarciu biznesów.

Cała wypowiedź Macieja Adamskiego:

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl