Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

40 tysięcy nowych opraw oświetleniowych dla Warszawy. Mają przynieść duże oszczędności

Dodano: 2021-01-13 13:05:22
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

Warszawa podpisała umowę na jeden z największych w Europie przetargów na dostawę i montaż opraw osietleniowych Led. Dzięki temu miasto zyska 40 tysięcy nowych opraw. Wymiana oświetlenia wiążę się między innymi z dużymi oszczędnościami.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski mówił, że podpisanie umowy jest jednym z elementów realizowacji najważniejszych priorytetów miasta takich jak oszczędność energii, walka z ociepleniem klimatu i właśnie oszczędzanie pieniędzy.

"Wymiana oświetlenia pozwoli nam na oszczędzanie naprawdę dużych pieniędzy. 3-krotnie tańsze są LEDy od tych technologii, które są dzisiaj używane. W przeciągu dwóch lat cała ta inwestycja będzie się mogła zwrócić. Idziemy śladem najbardziej podstępowych miast takich jak Manchaster, Londyn czy Wiedeń, które też wymieniały oświetlenie" - tłumaczy gospodarz stolicy.

Wykonawcą inwestycji będzie polska firma LUG Light Factory.

"Zrobimy wszystko, żeby zrealizować tę inwestycję jak najlepiej. Kompetencje, które budowaliśmy przez ostatnie 30 lat znajdują swoje zwieńczenie w tym momencie. Cieszymy się, że w najbliższych 2 latach zrealizujemy ten projekt" - mówi prezes zarządu LUG Light Factory, Ryszard Wtorkowski.

Koszt inwestycji to ponad 32 miliony złotych.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl