Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Drony pomogą w łapaniu piratów drogowych

Dodano: 2021-01-22 16:45:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Urządzenia, takie jak drony, używane są w najbardziej zatłoczonych skrzyżowaniach w stolicy. Są to miejsca, w których kierowcy często łamią przepisy o ruchu drogowym. A kontroli z powietrza się nie spodziewają.

Drony wyposażone są w kamery, dzięki którym rejestrują zachowania kierowców na drogach. Tak było w ostatnim czasie na Pradze. Gdy nad skrzyżowaniem latał dron, policjanci stali za rogiem, oczekując na zawiadomienie. Otrzymali je wtedy, kiedy ktoś popełnił wykroczenie. W przypadku, kiedy złamanie przepisów zostanie zarejestrowane, ale nie uda się zatrzymać kierowcy, wówczas nagranie trafia do sekcji wykroczeń Wydziału Ruchu Drogowego. Sprawca takiego wykroczenia i tak zostanie ukarany w innym czasie.

Działania warszawskiej policji mają związwek z ogólnopolską akcją "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Zgodnie z nią nadrzędnym celem funkcjonariuszy jest troska o bezpieczeństwo także innych uczestników ruchu.

"Prowadzone analizy stanu bezpieczeństwa oraz dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego, szczególnie w aglomeracji miejskiej, powoduje zwiększenie stopnia zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Również skala wypadków w Polsce, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym, należy do jednych z największych w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Pomimo podejmowanych działań, stale dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest niewłaściwe zachowanie uczestników ruchu w rejonie przejść dla pieszych" - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej wydziału ruchu drogowego w Warszawie.

Zgodnie z wytycznymi funkcjonariusze muszą również zwrócić uwagę na zachowania pieszych oraz rowerzystów. O wynikach swoich analiz policjanci zamierzają poinformować w ciągu kilku najbliższych dni.

Podziel się:

netgraf.pl