Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kolejny biurowiec oddany do użytku na Mokotowie

Dodano: 2021-02-22 14:22:05
fot. materiały prasowe Echo Investment
fot. materiały prasowe Echo Investment

Pandemia zdaje się nie robić wrażenia na inwestorach. Choć zapowiadane na całym świecie odejście od stacjonarnej pracy biurowej miało być trendem wzrostowym, okazuje się, że niekoniecznie tak właśnie będzie. Echo Investment oddało właśnie drugi biurowiec na Mokotowie.

To kolejna część inwestycji pod nazwą Moje Miejsce. – Między ulicą Beethovena i Witosa powstała wielofunkcyjna przestrzeń dla pracowników biur, mieszkańców oraz gości odwiedzających. Przekazując do użytkowania drugi biurowiec i tym samym kończąc budowę całego kompleksu dostarczyliśmy łącznie na rynek 36 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Kolejne biura w Warszawie mogą być postrzegana w kontekście pandemii jako inwestycje bez przyszłości. Tymczasem, jak się okazuje specjaliści rynku biurowego wskazują, że model hybrydowej pracy nie do końca pasuje przede wszystkim pracownikom, którzy coraz częściej nie chcą "przenosić pracy do domu".

- Nowe realizacje będą powstawały. Na terenie Warszawy aktualnie planowanych jest 19 nowych inwestycji, a w tym momencie powstaje 26 budynków. Wiadomo, że teraz mamy nietypowe czasy, natomiast biura były, są i będą potrzebne - mówił jeszcze na początku lutego w Sprawach Warszawy na antenie Radia Kolor dyrektor zarządzający firmy REDD, Piotr Smagała.

Przypomnijmy, że w marcu ma ruszyć budowa kolejnego wieżowca-biurowca w Warszwie. The Bridge powstanie na działce u zbiegu ulic Towarowej oraz Grzybowskiej i będzie miał 174 metry wysokości. Jego oddanie do użytko zaplanowano już za trzy lata. The Bridge ma dostarczyć kolejnych 47 tys. mkw. powierzchni biurowej.

pz

Podziel się:

netgraf.pl