Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Dzikie eksmisje w Warszawie. Gdzie zgłosić się po pomoc?

Dodano: 2021-02-23 09:45:40
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Właściciele mieszkań niezgodnie z prawem wyrzucają z nich lokatorów. Według ustawy z marca ubiegłego roku w okresie stanu zagrożenia epidemicznego, albo stanu epidemii koronawirusa, nie można dokonywać eksmisji. Zdarza się, że lokatorzy nie znają prawa i opuszczają mieszkania.

Na pomoc osobom zmagającym się z problem dzikiej eksmisji wychodzi Komitet Obrony Praw Lokatorów.

- Bardzo często te osoby nie wiedzą z kim się kontaktować, nie wiedzą jak reagować i po cichu wychodzą z tych mieszkań idąc czy do rodziny czy mieszkają na klatach schodowych czy ogródkach działkowych. W zimę to jest bardzo ciężkie, ale w cieplejszym sezonie tak się dzieje. Takich przypadków na pewno w skali miesiąca są dziesiątki - mówił w Sprawach Warszawy na antenie Radia Kolor Jakub Żaczek z komitetu.

W ostatni weekend komitetowi udało się zatrzymać dziką eksmisję 60-letniego mężczyzny z mieszkania przy ulicy Księcia Janusza 41 o czym informowaliśmy tutaj. Wyrzucani z mieszkań są ludzie w różnym wieku.

- Są to bardzo różne sytuacje. W tym przypadku akurat mężczyzna miał 60 lat i bardzo dobrze się trzyma, ale mimo wszystko nie był sobie w stanie poradzić z tą sytuacją. Takie sytuacje widzieliśmy też np. na ulicy Łochowskiej, tam była matka z dwójką dzieci, ale również udało nam się zapobiec dzikiej eksmisji. Bardzo różne osoby są tym dotknięte.

Jeżeli znajdujemy się w podobnej sytuacji należy skontaktować się z Komitetem Obrony Praw Lokatorów pod numerem: 693713567.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl