Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Od dziś zmiany w obostrzeniach. Jutro decyzja o kolejnych

Dodano: 2021-02-23 14:07:49
fot. pixabay
fot. pixabay

W Dzienniku Ustaw opublikowana została decyzja w formie rozporządzenia dotycząca nowych zasad związanych z pandemią. Chodzi o osoby wracające do kraju z zagranicy czy pozwolenie na działalność uzdrowisk i ośrodków rehabilitacyjnych.

Jedną ze zmian jest ta dotycząca osób wracających do Polski z zagranicy. Jeżeli będą chciały uniknąć kwarantanny, będą musiały okazać zaświadczenie o zaszczepieniu, ale tylko preparatem, który został dopuszczony do stosowania na terenie Unii Europejskiej. Kwarantanny nie będą musieli odbywać też studenci, doktoranci czy osoby prowadzące działalność naukową.

Przepisy, które weszły dziś w życie pozwalają też na działalność leczniczą w uzdrowiskach czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Warunkiem będzie jednak również przedstawienie ujemnego testu na obecność koronawirusa. Trzeba będzie to zrobić nie później niż sześć dni przed rozpoczęciem leczenia. Dodatkowo za testy zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Kolejną zmianą jest kolejność szczepień. Następni w kolejce po pacjentach zakładów opiekuńczo-leczniczych będą pracownicy noclegowni i ogrzewalni. Dodatkowo rozporządzenie rozszerza grupę także o innych pracowników szkół.

Kolejne zmiany minister Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki mają przedstawić jutro. Te będą dotyczyły zmian w jakości maseczek, które będziemy musieli nosić, ale też np. kontroli granicznych ze Słowacją i Czechami.

pz

Podziel się:

netgraf.pl