Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Chart zaatakował sarnę w Lesie Bielańskim. Poszukiwany właściciel czworonoga

Dodano: 2021-02-25 17:51:04
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Niewinna przechadzka zakończyła się w przykry sposób. Przypadkowi spacerowicze natknęli się w Lesie Bielańskim na psa w typie charta, który zaatakował sarnę. Dzikie zwierze trafiło do ośrodka rehabilitacji, ale niestety musiało zostać uśpione. Wciąż poszukiwany jest za to właściciel psa.

Spacerujących po Lesie Bielańskim młodych ludzi zaintrygowały dziwne dźwięki dobiegające zza drzew. Kiedy udali się w ich kierunku spostrzegli białego psa w typie charta, który zaatakował sarnę.

- Pies miał cały pysk we krwi. Sarna też była już bardzo mocno pogryziona od tylniej części. Mój chłopak podszedł bliżej i jakoś udało mu się spłoszyć tego psa, który na szczęście uciekł i już więcej go nie widzieliśmy - powiedziała w rozmowie z Radiem Kolor pani Anna, która była świadkiem całego zdarzenia.

Niestety sarna w wyniku odniesionych obrażeń musiała zostać uśpiona. Na terenach leśnych zarówno miejskich jak i w lasach państwowych wolno chodzić z psami pod warunkiem, że są one na smyczy. Nie wolno czworonogów puszczać luzem. Często taki zwykły spacer kończy się tragedią dla leśnych zwierząt.

- Wielokrotnie mamy sutuację, kiedy w pozornie spokojnym kanapowców jednak budzi się instynkt łowiecki i potrafi gonić m.in. sarny czy też inne zwierzęta. I właśnie w przypadku saren sytuacje bywają bardzo drastyczne, bo ile pies rzucając się na dzika nie ma z nim większych szans, to już sarna mająca bardzo delikatną skórę jest narażona na szczególne niebezpieczeństwo - przyznaje Anna Malinowska rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych.

Jak informują okoliczni mieszkańcy pies, który dotkliwie pogryzł sarnę, jest często widywany w Lesie Bielańskim i to bez właściciela. Może stwarzać zagrożenie zarówno dla dzikich zwierząt jak i innych psów. Wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek na temat tego, do kogo należy to zwierze, proszeni są o kontakt ze strażą miejską w Warszawie.

NK

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/8157/chart-zaatakowal-sarne-w-lesie-bielanskim-poszukiwany-wlasciciel-czworonoga [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 8157 [title] => chart-zaatakowal-sarne-w-lesie-bielanskim-poszukiwany-wlasciciel-czworonoga [uri] => wiadomosci/n/8157/chart-zaatakowal-sarne-w-lesie-bielanskim-poszukiwany-wlasciciel-czworonoga [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660317125 ) ) </div> </body> </html>