Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Były żołnierz z Zielonki zatrzymany. Jest podejrzany o kłucie przechodniów igłą

Dodano: 2021-04-07 15:30:00
fot. KPP w Wołominie
fot. KPP w Wołominie

Mężczyzna jest podejrzany o dwukrotne znieważenie osób, naruszenie ich narządów ciała poprzez ukłucie ostrym narzędziem przypominającym igłę oraz narażenie kolejnych dwóch na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Policja twierdzi, że 42-latek doprowadził także do przynajmniej dwóch niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Już od kilku dni funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców o mężczyźnie poruszającym się osobową mazdą, który dziwnie się zachowuje. - Podejrzany po zatrzymaniu auta i opuszczeniu pojazdu podszedł do ludzi i bez żadnej zapowiedzi oraz bez powodu ukuł jednego z nich w nogę, drugiego w dłoń przedmiotem przypominającym kolec lub igłę. Tego samego dnia policjanci otrzymali również informację od innych osób, które mogły paść ofiarą prawdopodobnie tego samego napastnika. W dwóch przypadkach chodziło o znieważenie poprzez kierowanie w stosunku do poszkodowanych słów powszechnie uznanych za obelżywe i wulgarne - informują policjanci.

Dziwne zachowania na drodze

Funkcjonariusze otrzymali również zgłoszenie od motocyklisty, któremu kierowca mazdy zajechał drogę, zmusił do gwałtownego hamowania, co zakończyło się dla niego upadkiem. To zdarzenie w konsekwencji mogło doprowadzić do narażenia go na utratę zdrowia lub życia. Podobna sytuacja spotkała innego mieszkańca Zielonki. Mężczyzna zeznał, że uniknął potrącenia przez osobową mazdę, która wjechała na chodnik celowo, aby go przejechać.

Ten sam sprawca

Policjanci po analizie zgromadzonych materiałów i przesłuchaniu świadków stwierdzili, że za wszystkie czyny odpowiedzialna jest ta sama osoba. - Funkcjonariusze przekazali całość zgromadzonych materiałów do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Ta wszczęła w tym zakresie dochodzenie i wydała postanowienie o zatrzymaniu podejrzewanego i doprowadzenie na czynności procesowe - dodają funkcjonariusze. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 6 zarzutów. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

NK

Podziel się:

netgraf.pl