Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ursynów. Powstanie mural z podobizną Krzysztofa Krawczyka?

Dodano: 2021-04-08 09:08:34
fot. Wikipedia/Januarybratek CC BY-SA 4.0
fot. Wikipedia/Januarybratek CC BY-SA 4.0

Radny dzielnicy, Maciej Antosiuk z Projekt Ursynów złożył wniosek do burmistrza, aby upamiętnić zmarłego w poniedziałek Krzysztofa Krawczyka muralem. Artysta był związany z dzielnicą.

Krzysztof Krawczyk był mieszkańcem Ursynowa na przełomie lat 70/80. Mieszkał na Ursynowie północnym w okolicy ulicy Puszczyka.

- Artysta chyba musiał polubić naszą dzielnicę dlatego, że nagrał w ramach swojej twórczości taki singiel "Witamy na Ursynowie" w ramach którego były dwa utwory. Pierwszy o takiej samej nazwie "Witamy na Ursynowie", a drugi "Znalazłem ciebie na Ursynowie". W tym drugim utworze, w taki bardzo charakterystyczny dla siebie rytmiczny sposób, opowiada ciekawą historię zakochania się w jednej z dziewczyn, którą poznał gdzieś pomiędzy zawiłymi ulicami północnego Ursynowa. Jest to postać bardzo znana, a z drugiej strony związana z naszą dzielnicą, stąd też chcemy, żeby upamiętnić go w ten sposób - mówi Radiu Kolor radny Maciej Antosiuk.

Swoje podobizny na ścianach ursynowskich bloków mają już m.in. Kazimierz Deyna, Zofia Stryjeńska czy Roman Wilhelmii.

Uroczystość pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Po nim zaplanowano pogrzeb na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Artysta zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl