Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ursynów. Wybudują pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich matek

Dodano: 2021-04-08 12:25:10
fot. facebook/fundacja po Drugie
fot. facebook/fundacja po Drugie

To już nie tylko pomysł ale też konkretne kroki w tym temacie. Członkowie fundacji "po Drugie" ogłosi właśnie, że złożyli wniosek o pozwolenie na budowę domu dla usamodzielniających się nastoletnich matek.

"Trzymajcie kciuki! Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy nam towarzyszą w tym działaniu" - czytamy na facebooku fundacji. Pierwszy tego typu w Polsce obiekt ma stanąć na Ursynowie przy ulicy Puchalskiej.

- Nad tym projektem pracujemy już od wielu lat. Wszystko zaczęło się w chwili, gdy dostrzegliśmy, że młode mamy przebywające w placówkach resocjalizacyjnych nie mogą być ze swoimi dziećmi i są z nimi rozdzielane, tylko dlatego, że są nieletnie. Wierzyliśmy, że zdołamy zmienić przepisy, ale mijały lata, a rzeczywistość stała w miejscu. Postanowiliśmy więc wybudować dom... by każde dziecko mogło realizować swoje prawo do bycia w rodzinie i by młode dziewczyny dostały szansę na dorastanie w pozytywnym macierzyństwie - informują członkowie fundacji "po Drugie".

Architekci zrobili projekt za darmo

Architekci z WXCA przygotowali i przekazali projekt budynku fundacji, a za swoją pracę nie wzięli wynagrodzenia. W środę (07.04) członkowie "po Drugie" złożyli wniosek w urzędzie o pozwolenie na budowę.

Na tym jednak nie koniec, bo fundacja cały czas potrzebuje wsparcia w tej inicjatywie. - Przed nami jeszcze dużo pracy i zapewne będzie potrzebna dalsza pomoc, ale wiemy już, że mając tak wspaniałych sojuszników musi się udać! - czytamy na facebookowym profilu "po Drugie".

pz

fot.facebook/fundacja"poDrugie".

Podziel się:

netgraf.pl