Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Będą utrudnienia w tunelu przy Dworcu Zachodnim

Dodano: 2021-04-08 13:47:31

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową w rejonie stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. Tym razem chodzi o wiadukt nad aleją Prymasa Tysiąclecia. To właśnie tam od piątku (09.04) spodziewajcie się utrudnień w ruchu.

To z powodu remontu wiaduktu. Środkowy pas jezdni w stronę Woli-Ochoty będzie wyłączony z ruchu. Jest potrzebny kolejarzom do przeprowadzenia niezbędnych prac.

- Od piątku, 9 kwietnia, od godz. 21.00 planowane jest zamknięcie środkowej części tunelu w ciągu al. Prymasa Tysiąclecia. Kierowcy, skręcający z Al. Jerozolimskich (od strony Włoch) w lewo w al. Prymasa Tysiąclecia, będą kierowani na sąsiednią jezdnię. Po wyjechaniu z tunelu pod rondem Zesłańców Syberyjskich przejadą na drugą jezdnię specjalnie wybudowanym łącznikiem. Drugi pas tej jezdni będzie dostępny dla skręcających z Al. Jerozolimskich (od strony Śródmieścia) w prawo w al. Prymasa Tysiąclecia i dla jadących na wprost z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h - informuje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Utrudnienia z przejazdem potrwają do początku lipca. Kolejno zamykana będzie zachodnia i później wschodnia część tunelu. Według zapewnień PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. cała inwestycja związana z przebudową dworca będzie zakończona do 2023 r.

pz

Podziel się:

netgraf.pl