Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Bemowo. Powstanie raj dla majsterkowiczów pod nazwą "Męska Szopa"

Dodano: 2021-04-08 17:10:00
fot. Pixabay
fot. Pixabay

"Męska Szopa" to nic innego jak warsztat stolarski, w którym będzie można coś naprawić albo zbudować. Interpelację w sprawie stworzenia takiego miejsca w dzielnicy Bemowo złożyła radna Aneta Nowolecka. Miałoby ono zaktywizować bemowskich seniorów, a także stworzyć dla nich przestrzeń gdzie po prostu można pomajsterkować.

Warsztat byłby w szczególności dedykowany mężczyznom. Dlaczego? Radna Nowolecka podkreśla, że oferta Klubów Seniora, a także Uniwersytetu Trzeciego Wieku bardziej pasuje kobietom, więc jest to dobra odpowiedź na to, czego może brakować panom. Mimo wszystko, choć nazwa sugeruje inaczej, to "Męska Szopa" ma być miejscem dla wszystkich, gdzie ani płeć, ani wiek nie będą mieć znaczenia.

Pomysł przyszedł z Australii

W samej Warszawie funkcjonują już dwa takie miejsca, na Woli oraz we Włochach. Z kolei sam pomysł utworzenia "Męskiej Szopy" przyszedł do nas aż z Australii. - Chcemy, żeby mieszkańcy podczas wizyty w naszym warsztacie mogli nawiązywać nowe relacje i integrować się. Wspólna praca zachęca do wymiany umiejętności i doświadczeń, co może zaowocować realizacją wspólnych pomysłów wpływających pozytywnie na jakość życia lokalnej społeczności - można przeczytać na stronie wolskiej "Męskiej Szopy". Podobne miejsca funkcjonują też w Słupsku i Wrocławiu.

NK

Podziel się:

netgraf.pl