Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Szukają nowego brzmienia piosenek związanych z Warszawą

Dodano: 2021-04-09 13:57:48
fot. UD Praga-Północ
fot. UD Praga-Północ

- Klasyczny warszawski walc „Bal na Gnojnej”, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena czy współczesny utwór „Życie Warszawy” Hemp Gru i przyjaciół – to utwory doskonale znane warszawiakom. Tym starszym można nadać drugie życie, tym nowszym - nowe brzmienie - przekazuje rzecznik Pragi-Północ Karolina Jakobsche. Urzędnicy razem z Warsaw Tribute zachęcają do udziału w konkursie muzycznym.

Chodzi o interpretacje lub aranżacje szlagierów warszawskich. Jednak może to być także zupełnie nowy utwór. Jedyne co trzeba zrobić, to nagrać własną kompozycję i zgłosić swój udział.

– To konkurs dla artystów, którym Warszawa jest bliska. Zapraszamy każdego, kto kocha muzykę i ma pomysł na stworzenie wyjątkowego przeboju – zachęca Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ.

Styl nie ma znaczenia, a tworzyć mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Zgłoszenia do "Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic" można zgłaszać od czwartku (15.04). Jury wybierze najlepszych, którzy wystąpią podczas koncertu finałowego w czerwcu.

Będzie też nagroda publiczności. Zakwalifikowane utwory wezmą udział w internetowym głosowaniu na stronie www.warsawtribute.pl.

pz

Podziel się:

netgraf.pl