Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Weekend bez WKD pomiędzy Śródmieściem, a Redutą Ordona

Dodano: 2021-04-09 13:53:35
fot. www.wtp.waw.pl
fot. www.wtp.waw.pl

W weekend, 10-11 kwietnia pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będą kursowały na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD. Przy stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie można przesiąść się do zastępczych autobusów ZA1, które dowiozą do Śródmieścia i z powrotem.

Prace budowlane na przystanku Warszawa Zachodnia

Na weekend 10-11 kwietnia zaplanowano prace budowlane na przystanku Warszawa Zachodnia Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Ruch pociągów WKD zostanie zawieszony na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD. Pociągi WKD będą kursowały w relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona i Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona.

Linia zastępcza

W związku z utrudnieniami zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza ZA1, którą autobusy będą kursowały na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD. Do autobusów będzie można wsiąść na przystanku Warszawskiego Transportu Publicznego PKP WKD Aleje Jerozolimskie, znajdującego się na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.

Autobusy linii ZA1 będą zatrzymywały się na przystankach: Dw. Zachodni, Pl. Zawiszy i Dw. Centralny. W zastępczych autobusach będą obowiązywały jednorazowe i okresowe bilety WKD oraz bilety ZTM w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD”, czyli od dobowego wzwyż.

Dodatkowo pomiędzy stacjami Komorów i Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po obu torach. Po torze nr 1 standardowo prowadzącym w kierunku Komorowa, będą kursowały pociągi jadące do i z Grodziska Mazowieckiego. Tor nr 2, którym zwyczajowo jeżdżą pociągi w kierunku Warszawy, będzie przeznaczony dla pociągów jadących do i z Milanówka.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wkd.com.pl

Bartosz Święciński/wtp.waw.pl

Podziel się:

netgraf.pl