Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Krakowskie Przedmieście na majówkę tylko dla pieszych

Dodano: 2021-04-30 12:05:41
fot. ZDM
fot. ZDM

W długi weekend majowy ul. Krakowskie Przedmieście znów zmieni się w deptak. Od soboty do poniedziałku (1-3 maja) ten fragment Traktu Królewskiego będzie przeznaczony dla pieszych i rowerzystów.

Ulica Krakowskie Przedmieście będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętokrzyskiej od nocy z piątku na sobotę, z 30 kwietnia na 1 maja. Zamknięty odcinek zostanie oznakowany jako strefa zamieszkania i dopuszczony na nim będzie wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK, do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej i do ul. Koziej. Przejazd będzie zapewniony także nowożeńcom, służbom ratunkowym i oczyszczania miasta. Oczywiście ulica otwarta będzie również dla rowerzystów.

Wiosenna pogoda sprawia, że warszawskie ulice zapełniają się coraz większą liczbą osób. Deptak na Krakowskim Przedmieściu ma więc swoje uzasadnienie, jednak nie wolno zapominać o wciąż panującej pandemii koronawirusa. Piesi powinni pamiętać o zachowaniu między sobą odpowiedniego dystansu.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 3 na 4 maja.

Jak pojadą autobusy?

W dniach 1-3 maja (3 maja trasy dodatkowo zmienią się w czasie uroczystości na pl. Piłsudskiego w godzinach 12.00-13.00) autobusy linii 102 będą kursowały ul. Świętokrzyską. Autobusy obsługujące linie: 116, 178, 180, 222, 503 i 518, jadące w kierunku północnym, będą kierowane na objazd ulicami Świętokrzyską – Mazowiecką – Królewską na pl. Piłsudskiego i dalej ulicami Focha – Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku pojadą ulicami Senatorską – Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – Kredytową – Jasną i Świętokrzyską. Podobny objazd będzie obowiązywał dla linii N44, jednak nocne autobusy dojadą Królewską do Marszałkowskiej. Świętokrzyską i Mazowiecką, a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną i Świętokrzyską będą jeździły również autobusy obsługujące linie 106 i 111.

Autobusy 128 i 175 od ronda Dmowskiego będą kierowane na objazd ulicami Marszałkowską i Królewską do pl. Piłsudskiego, a w przeciwnym kierunku – ulicami Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

W poniedziałek, 3 maja, odbędą się obchody Narodowego Święta 3 Maja w Warszawie. W związku z ich organizacją w godz. 8.00-17.00 zamknięte dla ruchu samochodowego będą ulice: Podwale (od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej), Senatorska (od ul. Miodowej do ul. Podwale), Świętojańska, Jezuicka, Kanonia i Dziekania oraz dziedziniec „trójkątny” w rejonie ul. Kanonia i pl. Zamkowego. Szczegóły odnośnie utrudnień związanych z obchodami święta

Bartosz Święciński/ZDM

Podziel się:

netgraf.pl