Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Napad na bank w Błoniu. Podejrzani to ojciec z synem

Dodano: 2021-05-03 09:40:00
fot. Komenda Stołeczna Policji
fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na placówkę bankową w Błoniu. Ojciec wraz z synem kilka dni temu weszli do obiektu i grożąc trzem pracownikom przedmiotem przypominającym broń, zażądali wydania pieniędzy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia.

- Jak ustalili policjanci, jeden z zamaskowanych sprawców, po wejściu do lokalu, zagroził znajdującym się tam pracownicom trzymaną w ręku bronią, z której oddał strzał w sufit. W międzyczasie położył na biurku urządzenie, które wyglądem przypominało ładunek wybuchowy, a następnie zażądał wydania pieniędzy. W przeciwnym razie urządzenie miało eksplodować - poinformowała Edyta Adamus ze Stołecznej Komendy Policji.

Sprawcy uciekli samochodem osobowym

Zastraszone pracownice banku wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Odjechali w kierunku Rokitna, choć ucieczkę utrudnił im stojący wzdłuż ulic samochód ciężarowy. W tym czasie w banku pojawili się policjanci wraz z pirotechnikami, którzy ustalili, że urządzenie pozostawione przez napastników było atrapą. W kolejnych dniach, w toku prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwa, ustalono, kto może odpowiadać za ten rozbój. W sprawie zatrzymano 55-latka oraz jego 23-letniego syna.

Prokuratura postawiła sprawcom zarzuty

- Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieży pieniędzy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił - dodała Edyta Adamus. Mężczyznom grozi od 3 do 15 lat więzienia.

NK

Podziel się:

netgraf.pl