Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Od dziś część luzowania obostrzeń. Otwierają się galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe

Dodano: 2021-05-04 09:06:54
fot. Pixabay
fot. Pixabay

To początek majowego luzowania obostrzeń. Po sześciu tygodniach przerwy od dziś (04.05) otwierają się galerie handlowe. Zakupy będzie można także zrobić w sklepach budowlanych oraz meblowych. Działać zaczną także galerie sztuki i muzea.

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dzisiaj zostały otwarte m.in. sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych. Obowiązuje tam nadal reżim sanitarny z limitem osób mogących przebywać w ich wnętrzu. W tej chwili w obiektach handlowych może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Handel liczy straty

Galerie handlowe do tej pory straciły ponad 5,5 miliarda złotych. - W tej chwili liczymy straty z tych ostatnich lockdownów, także te liczby jeszcze nie są pełne. To są naprawdę olbrzymie pieniądze, które trzeba w jakiś sposób zarobić, tak żeby nasza kondycja finansowa poprawiła się - mówi Krzysztof Poznański z Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Następne luzowanie restrykcji

To nie koniec luzowania obostrzeń w najbliższym czasie. Już 8 maja otworzą się hotele. Ich goście będą mogli korzystać z połowy dostępnych miejsc noclegowych. Z kolei 15 maja zacznie działać gastronomia na świeżym powietrzu. Będzie możliwe również zorganizowanie imprez okolicznościowych na zewnątrz do 25 osób.

NK

Podziel się:

netgraf.pl