Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Odbiór śmieci. Mieszkańcy płacą więcej, a kontenery ciągle zapchane

Dodano: 2021-05-04 10:01:58
fot. Maciej Antosiuk
fot. Maciej Antosiuk

Od kwietnia mieszkańcy Warszawy płacą więcej za wywóz śmieci. Dla części warszawiaków jest to podwyżka o nawet kilkaset procent. Okazuje się, że mimo większych opłat za odbiór odpadów, sama usługa wciąż pozostawia wiele do życzenia.

W każdej dzielnicy można zobaczyć zapchane kontenery na odpady i walające się obok śmieci. Zauważył to również radny Ursynowa, Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów, który mówi mi, że chociażby w ostatni weekend na Kabatach i w kilku innych miejscach na terenie Ursynowa widział przepełnione pojemniki na śmieci.

- Mimo że te śmieci bardzo zdrożały, bo dla niektórych jest to podwyżka na poziomie kilkuset procent, to te kontenery są przepełnione, czy to śmieciarze, wywożąc te śmieci, zostawiają po sobie bałagan, np. zdarza się, że jakiś kontener się po prostu rozsypie. Za te pieniądze zasługujemy na zdecydowanie więcej i myślę, że mamy pełne prawo do tego, aby od firm, które wywożą śmieci, a nadzoruje je miasto, wymagać po prostu więcej.

Część mieszkańców w związku z podwyżkami i słabą jakością usługi nie chce segregować śmieci

- Wielu mieszkańców nie chce sortować tych frakcji. Mamy teraz 5 frakcji i niektórzy twierdzą, że i tak będą wszystko wrzucali do zmieszanych odpadów. Budzi to spory gniew mieszkańców dlatego, że mimo tej podwyżki tak naprawdę jakość usług na pewno się nie poprawiła, a miejscami być może jest nawet gorsza.

O reakcji mieszkańców na podwyżki pisaliśmy już tutaj.

Przypomnijmy, że od kwietnia miesięczne opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są naliczane według średniego zużycia wody przez mieszkańców. Średnio co miesiąc wywóz śmieci kosztuje jednego warszawiaka około 50 złotych.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl