Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Nowe tramwaje dla Warszawy. Płyną z Korei do Polski

Dodano: 2021-05-04 15:00:45
fot. Tramwaje Warszawskie
fot. Tramwaje Warszawskie

Warszawa czeka na dostawę pierwszych dwóch nowych tramwajów marki Hyundai. Właśnie rozpoczęły swoją podróż drogą morską.

Tramwaje Warszawskie pochwaliły się właśnie swoim nowym nabytkiem. W koreańskiej fabryce zakończyły się odbiory techniczne i dwa pierwsze tramwaje zostały wysłane do Polski drogą morską. Na warszawskich torowiskach mają pojawić się w trakcie wakacje. Przejdą wtedy próbe homologacyjne, by uzyskać dopuszczenie do ruchu. Do służby liniowej mają wejść jesienią 2021 roku. 

Tramwaje Warszawskie opublikowały film prezententujący ostatnie testy i załadunek nowych wagonów:123 nowe tramwaje dla Warszawy

Dostawa to początek realizacji umowy z 2019 roku, zgodnie z którą do stolicy dotrą 123 nowe tramwaje Hyundai Rotem, z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejnych 90 sztuk. W ramach zamówienia, na warszawskich torowiskach pojawią się trzy typy wozów, wśród nich - najdłuższy z dotychczas używanych przez Tramwaje Warszawskie, który będzie miał aż 33 metry długości. Ostateczny wygląd przedniej ściany nowych tramwajów wybrali sami mieszkańcy, którzy oddawali głosy w trakcie specjalnego plebiscytu zorganizowanego przez stołeczny ratusz. 

Zobacz: "Uśmiechnięty" tramaj wygrał w głosowaniu mieszkańców

Podziel się:

netgraf.pl