Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Będzie bezpieczniej na ul. Krasnowolskiej i Kujawiaka?

Dodano: 2021-05-06 09:28:28
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Interpelacje w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogowego na tych ulicach złożył radny Ursynowa Piotr Świątkowski. Problem zgłosili radnemu mieszkańcy. Proponowane przez mieszkańców rozwiążą problem?

W czym tkwi problem? Najistotniejszą kwestią jest to, że kierowcy, którzy chcą ominąć ulicę Puławską, która jest często zakorkowana, korzystają z małych uliczek jak Krasnowolska i Kujawiaka, aby skrócić trasę. To niesie ze sobą zagrożenia dla mieszkańców.

- Od takich najprostszych, czyli bezpieczeństwa drogowego, zagrożeń związanych z hałasem i zanieczyszczaniem powietrza. Kolejnym problemem jest także kwestia budowy różnego rodzaju obiektów na zielonym Ursynowie, notorycznie łamane jest prawo drogowe i tymi małymi uliczkami poruszają się pojazdy powyżej 8 ton. Już kolejny raz zgłaszam podobną kwestię, że tak naprawdę nie ma kontroli nad tym, że pojazdy bardzo ciężkie, które nie powinny się poruszać tamtymi drogami, notorycznie łamią przepisy - mówi Radiu Kolor radny Świątkowski.

Jest kilka pomysłów

W interpelacji radny przekazał sugestie mieszkańców na poprawę bezpieczeństwa na tych ulicach.

- Montaż dodatkowych progów zwalniających byłby rozwiązaniem, które być może mogło jakoś pomóc. Zastanawiają się też, że może fotoradary albo dodatkowe tablice informujące byłoby dobrym wyjściem. Oni sami też zgłaszali sprawę do innych organów, np. policji. Z tego co wiem, mają być wzmożone kontrole w tamtym rejonie.

 Radny chce, aby zarząd dzielnicy zweryfikował, które z tych propozycji mieszkańców mogą realnie poprawić bezpieczeństwo.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl