Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Nie będzie miejskiej, ale będzie Narodowa Strefa Kibica

Dodano: 2021-06-10 13:08:22
fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Miejskiej strefy kibica nie będzie, ale za to będzie narodowa. Narodowa Stefa Kibica, z obłożeniem do 50 procent trybun i przy zachowaniu obowiązujących restrykcji pandemicznych, zostanie utworzona 19 czerwca na stołecznym stadionie PGE Narodowy w związku z meczem polskich piłkarzy z Hiszpanią w mistrzostwach Europy.

Już w poniedziałek Polska zagra swój pierwszy mecz na Euro 2020, które z powodu pandemii zostało przełożone na rok później. Każdej dużej piłkarskiej imprezie, w której biorą udział nasi reprezentanci towarzyszy ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, że kibice chcieliby poczuć odrobinę stadionowego klimatu i wspólnie kibicować biało-czerwonym. Gdzie zatem można to zrobić?

Miejskiej strefy kibica nie będzie

W ubiegłych latach miasto zawsze organizowało strefy kibica. Podczas mundialu w 2018 roku samorząd zrezygnował z jednej wielkiej strefy, a zdecydował się na strefy lokalne, które były w dzielnicach. Natomiast w tym roku żadnej miejskiej strefy nie będzie. Wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska tłumaczyła na antenie Radia Kolor, że w tym roku miasto nie organizuje strefy ze względu na pandemię.

- Ma to związek z tym, że znoszenie obostrzeń towarzyszy nam od bardzo niedawna. Aby przygotować strefę, to jest kilka miesięcy przygotowań, kilka miesięcy prac, przetargów na operatorów. Więc my nie mając żadnej pewności, że będzie można tego typu atrakcje organizować, nie mogliśmy się podjąć przygotowania stref. Mam nadzieję, że to pierwsze i ostatnie euro bez stref kibica.

Nie będzie miejskiej, będzie Narodowa Strefa Kibica

Więc miejskich stref kibica nie będzie, ale to nie oznacza, że nie będzie żadnych. Mieszkańcy wspólnie będą mogli oglądać mecze polaków między innymi na bulwarach wiślanych czy w elektrowni powiśle. Na mecz z Hiszpanią będzie przygotowana Narodowa Strefa Kibica na Stadionie Narodowym z obłożeniem do 50 procent trybun.

Jak poinformowali organizatorzy, na płycie obiektu zostaną ustawione cztery wielkie telebimy, na których zgromadzeni fani futbolu będą mogli obejrzeć mecz naszej kadry. Nie zabraknie również występów artystycznych oraz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie ze względu na sytuację, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po pandemii. To pierwsza taka okazja do wspólnego kibicowania, trzymania kciuków i przeżywania wydarzenia sportowego tak ważnego, jakim jest mecz Polska Hiszpania. Mam nadzieję, że ta Narodowa Strefa Kibica, która będzie dostępna, będzie także swego rodzaju inauguracją sezonu kulturalnego - zaznaczyła podczas spotkania z dziennikarzami sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Krupka.

Strefie Kibica będzie także towarzyszył festiwal food trucków, który odbędzie się na promenadzie otaczającej PGE Narodowy. Będzie można się również zaszczepić - bez wcześniejszych zapisów - szczepionką jednodawkową.

Wejście będzie bezpłatne, ale każdy chętny będzie musiał pobrać specjalny bilet ze strony strefakibica.com. Strefa pomieści maksymalnie ok. 30 tys. osób.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl