Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wola. MPO przejmie siedzibę po szkole, z kolei samorząd zyska teren w innej części dzielnicy

Dodano: 2021-06-11 13:11:19
fot. UD Wola
fot. UD Wola

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przy Obozowej zmieni swoją siedzibę. Będzie to możliwe dzięki wymianie nieruchomości z dzielnicą. MPO zyska teren u zbiegu ulic Twardej i Złotej, a samorząd przejmie teren przy Obozowej.

- Spółka, która jest właścicielem budynku szkoły zostanie włączona do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, a w zamian za tę nieruchomość MPO odda dzielnicy działkę ze swoją siedzibą przy ulicy Obozowej - mówi Mariusz Budziszewski, radny Warszawy.

Nieruchomość u zbiegu Twardej i Złotej jest obecnie w części wykorzystywana jako parking, a na drugiej jej połowie stoi budynek szkoły, w którym uczniowie byli ostatni raz 18 lat temu. Teren ten przejmie MPO, a w zamian dzielnica zyska teren przy Obozowej gdzie jest zapotrzebowanie na nieruchomość edukacyjną.

Decyzja cieszy samorząd dzielnicy, który szuka takich terenów, w okolicach gdzie powstają nowe osiedla.

Duże potrzeby edukacyjne na Woli

- W sąsiedztwie granicy ze Śródmieściem mamy zabezpieczone potrzeby edukacyjne mieszkańców. Takich działek potrzebujemy w okolicach Obozowej, czy na Odolanach gdzie co roku powstaje kilka nowych bloków - cieszy się Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Na Odolanach powstaje już nowa szkoła przy ul. Karlińskiego, ale potrzeby są większe.

- Dwie szkoły, które już funkcjonują na tym terenie są przeciążone. Uczy się w nich znacznie więcej dzieci niż powinno, a zajęcia prowadzone są w trybie dwuzmianowym - potwierdza Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Petycja do wojewody

Samorządowcy są też w trakcie starań z zasobów państwowych. Zwrócili się w tej sprawie do wojewody mazowieckiego. Radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska przygotwowała też specjalną petycję. Jest na niej już 150 podpisów, ale jak deklaruje, ta liczba rośnie.

pz

Podziel się:

netgraf.pl