Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wtargnął do cerkwi i wyciągnął kielichy liturgiczne

Dodano: 2021-07-21 13:29:34
Fot.: Materiały prasowe
Fot.: Materiały prasowe

Ursynowscy policjanci ustalają jakim motywem kierował się 52-latek, który wtargnął do prawosławnej Cerkwi Świętej Sofii Mądrości Bożej przy Puławskiej. Został zatrzymany. 

- Jego wyprawa nie miała jednak charakteru religijnego, ani potrzeby duchowej. 52-latek chciał się dobrać do naczyń liturgicznych - stwierdził rzecznik podkom. Robert Koniuszy.

Pierwsza próba skończyła się fiaskiem - świątynia była zamknięta.

- Następnego dnia przyszedł do cerkwi w godzinach jej otwarcia. Od razu skierował się do tabernakulum, a właściwie do darochranitielnicy, skąd wyciągnął kielichy liturgiczne i zaczął ustawiać ja na ołtarzu. Przy tym mamrotał coś do siebie, a potem opuścił świątynię - relacjonował policjant.

Kolejnego dnia Mariusz P. także udał się do świątyni, w budynku znajdował się kapłan. Wówczas mężczyzna podszedł do niego i zaproponował kupno jednego z obrazów. Spotkał się jednak z odmową.

Kapłan poinformował mundurowych o znieważeniu miejsca kultu religijnego. Policjanci ustalili gdzie mieszka mężczyzna i jeszcze tego samego dnia udali się do jego mieszkania. Został zatrzymany.

- Powód swojego zachowania będzie musiał wyjaśnić przed sądem, który może skazać go nawet na dwa lata pozbawienia wolności - dodał Koniuszy.

Aleksandra Krawczyk

Podziel się:

netgraf.pl