Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Uciekinier usłyszał zarzuty. Podczas próby zatrzymania padły strzały

Dodano: 2021-07-22 12:43:44
fot. policja
fot. policja

Do pościgu za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się na wezwanie policjantów doszło w miniony poniedziałek. Podczas akcji padły strzały, ale ostatecznie trzeba było staranować auto uciekiniera. 66-latek usłyszał zarzuty.

- W miniony poniedziałek na drodze krajowej numer „7” doszło do dynamicznego zatrzymania kierowcy renault. Mężczyzna swoją niebezpieczną jazdą stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a także dla funkcjonariuszy, którzy podjęli za nim pościg. Jak już informowaliśmy konieczne okazało się oddanie strzałów ostrzegawczych oraz użycie radiowozu jako środka przymusu - informuje nadkom. Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie.

Dwa zarzuty dla 66-letniego kierowcy

66-letni mieszkaniec Kielc usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi natomiast za wywieranie wpływu na czynności wykonywane przez funkcjonariuszy, za co także grozi mu 5 lat więzienia.

Jak informuje nadkomisarz Sawicki, policjanci nadal czekają na wyniki badań krwi pobranej od mężczyzny chwilę po zatrzymaniu.

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

pz

Podziel się:

netgraf.pl