Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

„IT for She”. Warszawskie studentki uczą dzieci programowania robotów

Dodano: 2017-08-03 13:56:44
fot. Magdalena Krzemińska
fot. Magdalena Krzemińska

„IT for She” to kampania społeczna Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Udział bierze 50 studentek informatyki z całej Polski – w tym aż 10 z Warszawy.

W ramach kampanii wolontariuszki będą przekazywać swoją wiedzę na temat nowych technologii dzieciom ze szkół podstawowych w małych miejscowościach. Dzięki temu przez 5 dni uczniowie poznają podstawy kodowania, będą uczyć się budowania i programowania robotów, a także poznają funkcjonalność drukarek 3D.

Kampania ma na celu zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, jak również promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych.

- Młodym dziewczynom bardzo brakuje wzorców. W naszym badaniu potencjału kobiet dla branży technologicznej, które robiliśmy z Siemensem wyszło, że to co różni dziewczyny, które wybierają ścieżkę techniczną od tych, które nie wybierają, to jest to właśnie, że te, które wybierają zazwyczaj miały w swoim otoczeniu, w rodzinie, w szkole wzór, czyli  kobiety, które już to zrobiły. Tych wzorców jest za mało. Dlatego kiedy pokazujemy taką kobietę w małej społeczności, to przełamujemy pewien schemat – mówi Bianka Siwińska, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Perspektywy.

Kampania potrwa do końca września.

M.K.     

Podziel się:

netgraf.pl