Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Mokotów. Wulgarne zachowanie jednego z naczelników?

Dodano: 2021-09-14 13:10:17
fot. mokotow.um.warszawa.pl
fot. mokotow.um.warszawa.pl

Radny Warszawy, Patryk Górski (PiS) dostał anonimową wiadomość o wulgarnym zachowaniu jednego z naczelników urzędu dzielnicy Mokotów wobec niższych stopniem urzędników. Podobne pisma w tej sprawie miały być już składane do prezydenta Warszawy.

Radny Górski mówi Radiu Kolor, że dostał na skrzynkę radnego anonimowe pismo mówiące o "niestosownym i potocznie uznawanym za wręcz wulgarne zachowanie" jednego z naczelników urzędu dzielnicy.

Wobec informacji o tym, że pismo w tej sprawie było już wysłane do ratusza, radny Górski w interpelacji do prezydenta Warszawy zapytał, czy została podjęta jakakolwiek próba weryfikacji tych zgłoszeń.

- Jeżeli jest to prawda, to jest to skandaliczne zachowanie, aczkolwiek tak jak mówię, to był anonim, więc nie był podpisany przez nikogo, ale uważam, że niezależnie od wszystkiego nawet drobna weryfikacja powinna nastąpić, gdyż urzędnicy, tym bardziej naczelnicy, powinni świecić przykładem i nie powinno dochodzić do żadnego, nawet słownego szeroko pojętego mobbingu - podkreśla radny.

Rzeczniczka urzędu dzielnicy Mokotów, Monika Chrobak mówi nam, że dzielnicy nie jest znana treść interpelacji radnego Górskiego więc trudno się odnieść do tej sytuacji. Zaznacza, że są od takich przypadków odpowiednie wewnętrzne procedury przeciwdziałania mobbingowi.

Treść interpelacji jest faktycznie nieznana opinii publicznej, gdyż jest ocenzurowana ze względu na ochronę dóbr osobistych. Radny Górski mówi nam, że nie wymienił z imienia i nazwiska podejrzewanego naczelnika, ale napisał jakim działem kieruje.

Ratusz ma dwa tygodnie na odpowiedź na pytanie radnego. Sprawę będziemy monitorować.

Bartosz Święciński

Podziel się:

netgraf.pl