Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Skwer 7. Pułku Ułanów i Plac Niepodległości oficjalnie otwarte

Dodano: 2021-09-14 13:01:37
Fot.: Materiały prasowe
Fot.: Materiały prasowe

Dwa nowe miejsca stworzone do relaksu dla mieszkańców Otwocka są już gotowe. Skwer 7. Pułku Ułanów i Plac Niepodległości to miejsca, gdzie niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie. 

Centrum miasta znów zaczęło przyciągać mieszkańców i spacerowiczów.  Skwer 7. Pułku Ułanów i Plac Niepodległości zostały zrewitalizowane na co czekano od dawna. Atrakcji na miejscu nie brakuje.

- Były to bardzo zaniedbane tereny, dzisiaj po gruntownej rewitalizacji jest to miejsce do wspólnego spędzania czasu dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w średnim wieku, a także seniorów. Dla każdego przygotowaliśmy atrakcje - plac zabaw dla najmłodszych, stoli szachowe, ale przede masa zieleni - wymienia prezydent Otwocka  Jarosław Margielski.

Unijne dofinansowanie

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom Otwocka, którzy tak tłumnie przybyli na otwarcie skwerów oraz byli obecni na pokazie świateł w godzinach wieczornych. To pokazuje jak bardzo brakowało w centrum miasta przestrzeni rekreacyjnej - komentuje prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Inwestycja kosztowała miasto około 5 mln zł, a 85% zostało pokryte ze środków unijnych.

Parki już teraz pękają w szwach, a prezydent dodał, że planuje uruchomienie lodowiska miejskiego.

Aleksandra Krawczyk

Podziel się:

netgraf.pl