Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

,,Szkoła'' - spektakl o kondycji polskiej edukacji w Teatrze Młyn

Dodano: 2021-09-14 15:42:52
Fot.: Rafał Latoszek
Fot.: Rafał Latoszek

To przedstawienie, które mierzy się z absurdami polskiej szkoły. O roli uczniów i nauczycieli reżyserka Natalia Fijewska-Zdanowska opowiedziała dzięki spektaklowi, który swoją premierę będzie miał w wersji online już w najbliższy piątek. 

Aktorzy Teatru Młyn spróbują zmierzyć się z absurdami polskiej edukacji w spektaklu ,,Szkoła''. Premiera przedstawienia odbędzie się online już w najbliższy piątek o 21 w serwisie YouTube oraz na Facebooku teatru.

- Czasy pandemii splotły nierozerwalnie losy teatru i edukacji. Okazało się, że może istnieć teatr bez widzów i szkoła bez uczniów. Zaczęliśmy rozmawiać o kryzysie instytucjonalnej edukacji, zarówno w kontekście dzieci, jak i w kontekście artystów. Pandemiczny online zdominował teatr i edukację, unieruchamiając uczniów w okienkach komunikatorów i odbierając pracę artystom, uwięzionym w domach - mówi reżyserka i autorka scenariusza, Natalia Fijewska-Zdanowska.

W przedstawieniu nie zabraknie jednak elementów rozrywkowych. Zwroty akcji, czarny charakter i trzymająca w napięciu fabuła, ale najważniejszy wciąż jest system edukacji w Polsce.

- Może się ktoś obrazi. Może rozzłości. Trudno. Chciałabym, żebyśmy zaczęli rozmawiać. Bo każdy z nas przeszedł „szkołę”. Problem w tym, jaką „szkołę” dajemy innym - dodaje reżyserka.

Spektakl będzie dostępny pod linkiem: https://mlyn.org/portfolio/szkola/

Aleksandra Krawczyk

Podziel się:

netgraf.pl