Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Nowe urządzenia do pomiaru prędkości na S8

Dodano: 2021-09-15 12:57:34
fot. ilustracyjne/GDDKiA/Krzysztof Nalewajko
fot. ilustracyjne/GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Urządzenia będą zamontowane na trasie S8 na przełomie września i października. Dzięki nim ma poprawić się bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Kolejne zmiany dla kierowców. Na S8 pojawią się urządzenia mierzące prędkość. Dzięki nim ma być mniej wypadków i stłuczek.

- Na odcinkach wytypowanych wspónie z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad będą prowadzone wymiary z wykorzystaniem urządzeń, w których skład wchodzi system kamer - relacjonuje Monika Niżniak rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

- Kamery automatycznie określą czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi. Funkcjonalność tych kamer umożliwia przyporządkowanie danych do pojazdu, którym przekroczono prędkość. Ale oprócz tego jeszcze szereg danych jak np. miejsce, data czy długość odcinka - dodaje.

Montaż elementów urządzeń Odcinkowych Pomiarów Prędkości jest przewidziany na przełom września i października. Pojawią się na dwóch odcinkach S8: między Węzłem Łabiszyńska a Węzłem Piłsudskiego w Markach oraz na drugim odcinku pomiędzy Węzłem Konotopa a węzłem Bemowo.

Aleksandra Krawczyk

Podziel się:

netgraf.pl