Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Powstaje nowy gmach dydaktyczny SGH

Dodano: 2021-09-20 10:35:46

Uczelnia SGH zapowiedziała powstanie nowego gmachu dydaktycznego przy ul. Batorego 8 w Warszawie. 14 września została podpisana umowa z firmą ERBUD GROUP, generalnym wykonawcą tej inwestycji.

Nowy gmach ma zapewnić więcej miejsca do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

- Powstanie około 1000 miejsc w salach wykładowych i laboratoriach, w auli na około 140 miejsc chcemy również organizować konferencje. W budynku znajdzie się też przestrzeń usługowa i audytoryjno-wystawowa, a także biurowa i naukowa. Jest również przewidziane piętro z miejscami parkingowymi dla aut oraz dużej liczby rowerów - informuje rektor Piotr Wachowiak.

Co będzie znajdować się na dachu budynku?

Na dachu nowego gmachu SGH planowany jest "zielony dach". Będzie on nowoczesny, ekologiczny i energooszczędny. W środku natomiast od parteru do ostatniego piętra planowana jest duża zielona ściana. Oprócz roli estetycznej ściana będzie miała za zadanie filtrować powietrze, regulować temperaturę oraz stwarzać przyjazny mikroklimat w środku budynku.

Dokładne koszty inwestycji nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że rektor uczelni podpisał umowę, która gwarantuje, kwotę prawię 31 milionów złotych ze strony ministerstwa.

Planowane oddanie budynku nastąpi dwa lata po podpisaniu umowy.

Agata Roślińska 

Podziel się:

netgraf.pl