Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ruszyło głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim

Dodano: 2021-09-20 11:39:37
fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego/ Facebook
fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego/ Facebook

Głosować można od północy 20 września, a do systemu wpłynęło już ponad 300 głosów. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. 

Kino pod chmurką, mobilne rowerowe miasteczko, multimedialne ogrody, zakup karetki czy plenerowy festiwal filmowy to tylko kilka propozycji, na które możemy głosować. Swój głos możemy oddać przez stronę internetową: https://bom.mazovia.pl/

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępczyni dyrektora departamentu organizacji Urzędu Marszałkowskiego,  warto pamiętać, że podczas głosowania możemy oddać głos na dwa projekty, ale tylko przy jednym podejściu. 

Mniej projektów medycznych

Spośród ponad 252 zgłoszeń pozytywną ocenę otrzymało 114 pomysłów. W odniesieniu do zeszłego roku, zgłoszono mniej projektów związanych z ochroną zdrowia. 

- W tym roku również projekty z zakresu ochrony zdrowia znalazły się w puli zarówno warszawskiej jak i wojewódzkiej, ale już nie dominują - to cieszy - mówi Krzysztof Strzałkowski, radny województwa, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej.

Mimo że głosowanie ruszyło dzisiaj, oddano już ponad 300 głosów. Potrwa do 10 października, wyniki poznamy pięć dni później.

Aleksandra Krawczyk

Podziel się:

netgraf.pl