Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" już działa

Dodano: 2021-09-20 14:13:00
fot.: Facebook/Ursynowskie Centrum Kultury
fot.: Facebook/Ursynowskie Centrum Kultury

Od 17 do 19 września trwała uroczysta inauguracja nowego centrum kultury na Ursynowie. Podczas weekendu widzowie mogli m.in. posłuchać koncertów, obejrzeć przedstawienia teatralne czy uczestniczyć w warsztatach.

Pierwszego dnia inauguracji w wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska - Góra oraz przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ursynów. Kilka słów nagrał również prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, w których wyrażał radość i nadzieję, że to centrum "będzie zaspakajać nie tylko lokalne potrzeby kulturalne ale również będzie promieniować na całą Warszawę". Dzień zakończył się występem Stanisława Soyki.

Atrakcje podczas Inauguracji

Jako że Ursynów jest nazywany dzielnicą rapu, podczas otwarcia nie mogło zabraknąć występów ikony tego gatunku, czyli duetu Płomień 81, w którego skład wchodzą Pezet i Onar. W sobotę już od 12 na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. animacje w salach edukacyjnych, koncert "Bajkowe Piosenki z filmów i bajek" czy przedstawienie Teatru Pantomimy Mim "Pan i Pani O". Na zakończenie dnia odbyły się koncerty Ani Rusowicz i Krzysztofa Zalewskiego, które pomimo deszczu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niedziela była w "Alternatywach" czasem przedstawień teatralnych. W repertuarze znalazł się spektakl Teatru Baj "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca", które było skierowane do dzieci powyżej 3. roku życia oraz "Rodzina Addamsów" w wykonaniu Teatru Syrena. To ostatnie przedstawienie zakończyło inaugurację nowego centrum kultury.

Co oferuje Centrum?

Centrum nie każe długo czekać na pierwsze wydarzenia w swoim kalendarzu. Już od poniedziałku 20 września Alternatywy zapraszają na pokazy filmowe. W repertuarze znajdują się takie filmy jak "Zło nie istnieje" w reż. Mohammada Rasoulofa, który będzie można obejrzeć 20 września o 19, czy "Gagarine" reż. Fanny Liatard, Jeremy Trouilh, którego pokaz odbędzie się we wtorek 21 września również o 19. Kolejne seanse odbędą się 26 września ("Binti” reż. Frederike Migom), 27 września („Gunda” reż. Wiktor Kossakowski) oraz 29 września („Niefortunny numerek lub szalone porno” reż. Radu Jude). Każdy seans rozpocznie się o godz. 19, a bilety są dostępne w cenach 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Małgorzata Bieńkowska

Podziel się:

netgraf.pl