Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

W Warszawie powstaje pierwsze takie miejsce w Polsce

Dodano: 2021-09-24 13:05:00
fot. Fundacja
fot. Fundacja "Pora na Seniora"

Tańce, recitale czy po prostu relaks przy dobrej kawie. W Warszawie powstaje nowe miejsce, klubokawiarnia z myślą o seniorach, ale jak się okazuje nie tylko.

"Pora na Seniora" znajduje się w kamienicy przy ul. Puławskiej 3, blisko placu Unii Lubelskiej. Pomysłodawcy mówią Radiu Kolor, że jest to pierwsze takie miejsce w Warszawie. Lokal ma ponad 150 metrów kwadratowych i podzielony jest na strefy: kawiarnię, gdzie można usiąść, odpocząć, napić się kawy czy poczytać książkę oraz na strefę widowiskową, gdzie wieczorami będą odbywać się różnego rodzaju atrakcje takie jak np. warsztaty, recitale czy spotkania autorskie z pisarzami.

Inspiracją jest dziadek 

- Moją inspiracją do pracy z osobami starszymi, z seniorami jest absolutnie mój własny dziadek Józef, który aktualnie ma 95 lat. Całe życie był bardzo aktywny, uwielbiał ludzi, spotkania. To on mnie nauczył takiego zrozumienia dla starszego pokolenia — powiedziała Radiu Kolor właścicielka klubokawiarni oraz założycielka fundacji im. Józefa Fettera "Pora na Seniora", Katarzyna Fetter.

Właścicielka podkreśla, że choć w nazwie mamy "seniora", miejsce jest otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek. 

Co można zobaczyć w dniu otwarcia?

Otwarcie lokalu zaplanowano 1 października o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 19:00. W programie są między innymi: wystawa portretów warszawskich seniorów, spotkanie z Małgorzatą Kalicińską oraz możliwość zakupu jej książki "Animalia" ze specjalną dedykacją czy recital Danuty Stankiewicz.

Agata Roślińska 

Podziel się:

netgraf.pl