Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Gratka dla melomanów: 12. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Dodano: 2021-09-24 17:10:19
Fot.: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/ Facebook
Fot.: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/ Facebook

W niedzielę rusza festiwal muzyki filmowej Krzysztofa Komedy. Koncerty, premiery i pokazy filmów z muzyką mistrza. Podczas koncertu usłyszymy znakomite nazwiska polskiego jazzu. Festiwal jest tym bardziej wyjątkowy, że w tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin Krzysztofa Komedy.

Obchody otworzy wystawa fotografii „Komeda w obiektywie” Marka Karewicza w foyer Studia Polskiego Radia. O 20 pierwszy koncert. Leszek Żądło i Matthias Preißinger zagrają kompozycje kompozytora z musicalu „Wygnanie z raju” z 1969 roku. Usłyszymy jazzowe opracowania muzyki teatralnej i filmowej Krzysztofa Komedy.

Projekcja dokumentu o Komedzie

W poniedziałek o 19.30 czeka nas kolejna muzyczna uczta - Maciej Obara International - Komeda. Podczas tego wydarzenia kompozycje Komedy będą stanowić punkt wyjścia i będą przewodnią inspiracją.

I na koniec wisienka na torcie. We wtorek specjalny pokaz w kinie Atlantic. Projekcja filmu dokumentalnego „Komeda, Komeda” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej - Kurczuk, która przed projekcją spotka się z uczestnikami festiwalu. Dokument pokazuje źródło tożsamości muzycznej kompozytora. Drogę, miejsca i ludzi, którzy kształtowali jego geniusz.

W obrazie znajdziemy m.in. archiwalne materiały filmowe z Filmoteki Narodowej, fragmenty filmów z muzyką Komedy, a także oryginalne sekwencje animowane autorstwa Piotra Dumały. jedno jest pewne - wszyscy fani jazzu muszą zapisać ten termin w kalendarzu.

12. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy staruje w niedzielę i potrwa do wtorku. Wstęp jest wolny.

Aleksandra Krawczyk

Podziel się:

netgraf.pl