Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Coraz więcej drzew na stołecznych ulicach

Dodano: 2021-10-13 09:18:00
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Co za dużo to nie zdrowo, ale nie dla zieleni w Warszawie. Po raz kolejny rusza tu akcja sadzenia drzew. To już 19 edycja tego wydarzenia.

Od kilkunastu lat stolica bierze udział w programie Święto Drzewa. Dodatkowo od 5 lat prowadzone są akcje edukacyjne dla szkół oraz przedszkoli z inicjatywy Zarządu Zieleni, oraz Klubu Gaja. W tym roku w ramach akcji edukacyjnej związanej z ekologią, przedszkola oraz szkoły otrzymały sadzonki między innymi lip, klonów oraz dzikich jabłoni.

Święto Drzew to szereg działań w Warszawie

Nowe nasadzenia drzew i krzewów to nie wszystko. Program obejmuje również działania na rzecz opieki nad nowymi sadzonkami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców w akcję, w ciągu ostatnich 18 lat zasadzono ponad 942 tys. drzew, oraz zebrano ponad 5100 ton makulatury.

Podczas inauguracji tegorocznego wydarzenia posadzono dwa drzewa dąb i lipę. Mają one upamiętnić prof. Marię Janion, polską historyczkę literatury, specjalizującą się w historii polskiego oraz europejskiego romantyzmu.

Chęć udziału w tegorocznej edycji Święta Drzewa można zgłosić za pomocą formularza - http://www.swietodrzewa.pl/zgloszenie2019/

Agata Roślińska 

Podziel się:

netgraf.pl