Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ulica Górczewska niedługo w nowej odsłonie

Dodano: 2021-10-13 17:00:00
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Prace nad nową nawierzchnią ul. Górczewskiej rozpoczną się już w piątek (15.10). Będą zmiany w ruchu drogowym.

Rozpoczynają się prace nad nową nawierzchnią ulicy Górczewskiej i przyczynią się one do zmian w ruchu drogowym. Nowa nawierzchnia ma związek z trwającymi już od miesięcy pracami na terenie stacji metra Bemowo. Zaawansowane stadium projektu stworzyło możliwość do zaplanowania docelowego układy jezdni na powierzchni, oraz do rozpoczęcia modernizacji na ul. Górczewskiej.

Zmiany w organizacji ruchu będą następujące:

W pierwszym etapie prac, od piątku, 15 października, od godz. 22.00 ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Konarskiego do pętli tramwajowej będzie odbywał się po jezdni południowej.

Asfaltowanie ul. Górczewskiej

W pierwszym etapie prac, od piątku, 15 października, od godz. 22.00 ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Konarskiego do pętli tramwajowej będzie odbywał się po jezdni południowej.

Wyjazd z osiedli za skrzyżowaniem z ul. Powstańców Śląskich będzie możliwy do ul. Powstańców Śląskich lub ul. Pełczyńskiego. Będzie także możliwość wyjazdu wyłącznie w prawo na ul. Górczewską z drogi wewnętrznej przy centrum handlowym w rejonie ul. Klemensiewicza i pętli tramwajowej.

Skrzyżowanie z Konarskiego

W piątkowy wieczór, wraz z północną jezdnią ul. Górczewskiej, zamknięta zostanie północna część skrzyżowania z ul. Konarskiego (od strony ul. Budy i ul. Łagowskiej). Kierowcy nie będą tu mieli możliwości dojazdu do ul. Górczewskiej. Nie będzie także możliwości przejazdu na wprost ul. Konarskiego przez ul. Górczewską. Objazd do tej części ul. Konarskiego będzie możliwy od ul. Bolkowskiej.

Skrzyżowanie z ul. Konarskiego zostanie otwarte dla ruchu w niedzielę, 17 października, ok. godz. 20.00. Organizacja ruchu w ciągu ul. Górczewskiej zmieni się natomiast w kolejnych dniach.

Zmiany przy centrum handlowym

Najpierw w poniedziałek, 18 października, o godz. 13.00 otwarta dla ruchu zostanie jezdnia północna ul. Górczewskiej pomiędzy wjazdami do centrum handlowego. Tak jak do tej pory, będą się nią mogły poruszać pojazdy komunikacji i służb miejskich, pojazdy z identyfikatorem MW, oznaczone kartą parkingową lub kartą kombatanta oraz pojazdy budowy II linii metra.

Z ruchu nadal będzie wyłączony odcinek od wjazdu pod wiadukt do ul. Białowiejskiej. Dojazd do ulic Białowiejskiej, Szańcowej i Przanowskiego będzie możliwy jezdnią południową ul. Górczewskiej i łącznikiem do ul. Krępowickiego.

Piesi będą mogli poruszać się po obu stronach ul. Górczewskiej. Na niektórych odcinkach będą szli przez plac budowy lub po wygrodzonej dla tego celu jezdni.

Zamiana jezdni ul. Górczewskiej

We wtorek, 19 października, o godz. 22.00 planowane jest skierowanie ruchu na północną jezdnię ul. Górczewskiej na odcinku od pętli tramwajowej do ul. Konarskiego i rozpoczęcie prac przy nawierzchni jezdni południowej. W zależności od warunków atmosferycznych rozpoczęcie prac może zostać przełożone na środę, 20 października, także na godz. 22.00. Ruch na północnej jezdni będzie odbywał się przez najbliższy miesiąc. W tym czasie budowniczowie metra odtworzą południową jezdnię ul. Górczewskiej.

Zmiany przystankowe

W związku z remontem północnej jezdni ul. Górczewskiej od piątku, 15 października, ruch pojazdów komunikacji miejskiej w obu kierunkach prowadzony będzie jezdnią południową. Dlatego zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Konarskiego 02 oraz Klemensiewicza 02. W zastępstwie uruchomione zostaną przystanki:

·Konarskiego 52 zlokalizowany na pasie dzielącym ul. Górczewskiej przed skrzyżowaniem z ul. Konarskiego,

·Klemensiewicza 52 zlokalizowany na pasie dzielącym ul. Górczewskiej przed skrzyżowaniem z ul. Klemensiewicza.

W związku ze zmianami przy centrum handlowym od poniedziałku, 18 października, od ok. godz. 13.00 przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków:

·Góralska 02 w starej lokalizacji (zatoka autobusowa przy wschodnim wyjeździe z centrum handlowego),

·Białowiejska 02 w nowej stałej lokalizacji (ok. 38 m przed starą lokalizacją) – do tego przystanku zaprojektowano osygnalizowane przejście dla pieszych przez ul. Górczewską.

Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek Góralska 52.

Urząd Miasta Warszawa/Agata Roślińska 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/9206/ulica-gorczewska-niedlugo-w-nowej-odslonie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 9206 [title] => ulica-gorczewska-niedlugo-w-nowej-odslonie [uri] => wiadomosci/n/9206/ulica-gorczewska-niedlugo-w-nowej-odslonie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1659996634 ) ) </div> </body> </html>