Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podziemia wspinają się na wyżyny kreatywności. Specjalne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 2021-10-14 09:15:00
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Mapy opisane alfabetem Braille'a, nowe bramki wejściowe czy pas świetlny. Nowe udogodnienia ułatwią poruszanie się metrem dla osób z niepełnosprawnością.

Tytuł Lidera Dostępności przyznawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Towarzystwem Urbanistów Polskich trafił w tym roku do stacji metra Młynów. O zwycięstwie zadecydował szeroki wachlarz rozwiązań dla osób z niepełnosprawnością.

Jakie udogodnienia oferuje stacja metra?

Aby łatwiej poruszać się na stacji metra Młynów, zastosowano rozwiązania takie jak: specjalne mapy dla niewidomych i niedowidzących, monitory o wysokim kontraście, windy, ścieżki specjalnie dostosowane dla osób potrzebujących, nowe rodzaje bramek wejściowych, czy oświetlona krawędź peronu.

Jednym z najbardziej pomocnych, a jednocześnie niewymagających szczególnych nakładów finansowych pomysłów, było zastosowanie alfabetu Braille'a na poręczach. Zapisana treść informuje, do jakiego miejsca prowadzą schody.

Autorem zwycięskiego projektu jest Biuro Projektów Kazimierski i Ryba. Inwestycja została zrealizowana z budżetu miasta.

Agata Roślińska 

Podziel się:

netgraf.pl