Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Warszawa szykuje się na atak zimy

Dodano: 2021-11-25 07:00:00
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Do pracy przygotowanych jest 411 pługów i posypywarek. Zarząd Oczyszczania Miasta melduje pełną gotowość na nadejście zimy. 

Służba oczyszczania miasta już od połowy sierpnia szykuje się na przyjście zimy. Za wszystkie ulice, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, o łącznej długości ok. 1500 km, odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta.

Pełna gotowość

W przypadku intensywnego ataku zimy, na ulicę wyjdzie nawet 306 pługów i posypywarek. W przypadku mniejszej intensywności opadów pojawi się 167 pojazdów. Gdy interwencji będą wymagać same mosty, wiadukty i strome ulice, wyjadą 42 posypywarki.

O gminne ulice (łączna długość ok 1700 km), którymi nie poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, zadbają urzędy dzielnic.

Chodniki i przystanki

Oprócz ulic, ZOM dba również o odśnieżanie przystanków autobusowych oraz chodników. Jest to 4300 przystanków oraz 3,4 mln mkw. terenów posypywanych piaskiem.

W przypadku pojawienia się pierwszych, intensywnych opadów śniegu, w pierwszej kolejności sprzątane będą miejsca najczęściej uczęszczane, takie jak węzły przesiadkowe, tereny wokół stacji metra czy kładki i schody.

Przypominamy, że właściciele nieruchomości odpowiadają za sprzątanie chodników przylegających do ich posesji.

AR

Podziel się:

netgraf.pl