Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Rusza konkurs na najlepsze budynki i wydarzenia z 2021 roku

Dodano: 2022-01-14 14:00:20
fot. komunikacjaplus.pl
fot. komunikacjaplus.pl

Warszawiacy mogą już zgłaszać budynki, wydarzenia i pozycje wydawnicze o tematyce architektonicznej, które szczególnie przypadły im do gustu. Jeśli doceni je także 10-osobowa komisja - mają szanse na Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

Swojego faworyta do konkursu może zgłosić każdy mieszkaniec lub mieszkanka miasta. Udział w konkursie mogą wziąć nowe budynki, przebudowy istniejących obiektów, zmiany w przestrzeni publicznej, ale także najciekawsze wydarzenia z 2021 czy książki o tematy warszawskiej, które zostały wydane w ubiegłym toku.

Zgłoszenia do 6 lutego będą przyjmowane pod tym adresem: https://www.nagroda-architektoniczna.pl/

Poprzedni zwycięzcy

To już ósma edycja konkursu. W zeszłym roku najlepiej wypadła placówka w Wilanowie, zdobyła aż trzy nagrody. Szkoła Podstawowa nr 400 otrzymała nagrodę w kategorii architektury użyteczności publicznej, za rozwiązania proekologiczne oraz Grand Prix. Nagrodę Mieszkańców zdobyły dwie kamienice przy ulic Foksal.

- Jestem bardzo ciekawa, co tym razem zgłoszą inwestorzy i architekci. I na co wskażą mieszkańcy Warszawy. Z roku na rok jakość budynków i przestrzeni publicznych jest coraz wyższa. Oceniamy nie tylko wygląd i funkcjonalność danej inwestycji czy wkomponowanie jej w otoczenie i krajobraz. Sprawdzamy też jakość rozwiązań proekologicznych. Badamy dostępność obiektów i przestrzeni publicznych dla osób w różnym wieku i z niepełnosprawnościami – mówi Marlena Happach, architekt miasta i wiceprzewodnicząca sądu konkursowego.

Podziel się:

netgraf.pl